Ali Nasuh MAHRUKİ

Nasuh MAHRUKİ son kitabında;

Türkiye 1999 Depremi sonrasında AKUT'la birlikte sivil toplumun gücünü fark etti. Toplumun tümünde zihin haritası değişimi kavramı altında hayata yepyeni bir bakış açısının doğmakta olduğu gözlendi. Ancak zihin haritasının değişim yolculuğu kendi karşıtlarını da yarattı doğal olarak. Türkiye tarihte ancak büyük olaylar sonucunda ortaya çıkan zihin haritası değişim fırsatını kaçırdı mı?

Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir isimli son kitabıyla Nasuh Mahruki AKUT lideri ve bir sivil toplum öncüsü olarak bu zihin haritası değişim yolculuğunda gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda karşı karşıya kaldıkları olayların ışığında bu soruya yanıt arıyor. Mahruki geniş kapsamlı ve somut olaylarla zenginleştirilmiş iddialı ve ses getirecek bu kitapla, okuyucularına kendi zihin haritalarını değerlendirme ve şekillendirme konusunda yeni ve güçlü bir çağrı yapıyor.

Şimdiye kadar yazdıklarının yanı sıra, bu kitapta da genişçe yer verdiği düşünce dünyasının yazınsal verimlerine bakıldığında, Mahruki'nin dünyanın en yüksek zirvelerinden dünyayı sadece gözleriyle izlemekle kalmayıp hayata, insan ilişkilerine ve tüm olan bitene çok daha derin, felsefi ve inançlı bir bakış geliştirdiğini görüyoruz.

Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir, çağrısı aslında size, bize, herkese...
(Tanıtım Yazısından)

PDF Formatında bilgisayarınıza indirmek için;

Jenerik ve Yayıncının Önsözü
1nci Bölüm - Türk Milletine Açık Mektup
2nci Bölüm - AKUT'un Öyküsü
3ncü Bölüm - Karşılaştığımız Zorluklar
4ncü Bölüm - Zihin Haritası Değişimi ve Kaçırdığımız Fırsatlar
5nci Bölüm - Milli Güvenlik akademisi Eğitimim ve Ötesi
6ncı Bölüm - AKUT Gönüllülerinin Kaleminden Kendi Duyguları
7nci Bölüm - Başka Başka Hep Başka


DESTEK VERENLER