AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak gönüllülük ve karşılıksız yardımseverlik ilkeleriyle, durup dinlemeden Türkiye ve Türk Milleti için çalışıyoruz. AKUT'un kuruluşunda 16. yılına geldiğimiz bu günlere dek, aklınıza gelebilecek her şart altında 1000'in üzerinde arama kurtarma görevinde 1400'ün üzerinde hayat kurtarmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Afetler ve acil durumlarla ilgili konularda yanlış bilinenleri düzeltmek, doğru bilinenleri pekiştirmek ve unutulanları yeniden hatırlatmak amacıyla, eğitim ve toplum bilinçlendirme çalışmalarımızda da, arama kurtarmada gösterdiğimiz disiplik, titizlik ve gayretle çalışıyoruz.

Çağdaş medeniyetler içerisinde layık olduğu yere ulaşmış, afetlere dayanıklı Türkiye için, tüm yurttaşlarımızın depremler, seller ve yangınlar hakkında bilmesi gerekenleri, mümkün olduğunca kolay okunabilir ve anlaşabilir hale getirdik bu kitapçıkta.

Afetlere dayanıklı, daha güvenli ve daha sağlıklı bir gelecek için, sizlerle paylaştığımız bu kitapçığı lütfen dikkatle okuyun, öğrenin ve paylaşın. Afetlerde yaşadığımız acıları unutmayın, unutturmayın.


DESTEK VERENLER